Rehabilitace „na pojišťovnu“, nebo jako samoplátce

V naší ordinaci léčebné rehabilitace poskytujeme služby jak na pojišťovnu- nutný řádně vyplněný poukaz FT, tak pro samoplátce (dle aktuálně platného ceníku).

Poskytujeme i část služeb, kterou pojišťovny nehradí. Jedná se například o klasické masáže, reflexní terapii chodidel, jógovou terapii, laser, lymfodrenáž, taping a další. Na tyto terapie je možné se objednat jako samoplátce nebo si je připlatit k rehabilitaci hrazené pojišťovnou, s úhradou podle aktuálního ceníku.

Samopláteckou formu rehabilitace doporučujeme využít v případě, kdy jste již vyčerpali rehabilitaci hrazenou pojišťovnou a chcete v nastaveném cvičení, terapii pokračovat a dále se zlepšovat. Tento způsob je ideální, i pokud máte zájem o preventivní a kompenzační cvičení pod dohledem fyzioterapeuta, nebo chcete konzultovat svoje vlastní domácí cvičení, držení těla, pracovní pozici, atd. To vše je na dohodě s fyzioterapeutem, který podle Vašich potřeb program připraví.

Objednání

Pacienti / klienti mají možnost objednat se osobně, telefonicky nebo prostřednictvím e-mailu.

Při objednání Vám v našem systému zakládáme kartu, proto je potřebné, aby jste nám sdělili Vaše osobní údaje – jméno a příjmení, datum narození, rodné číslo, zdravotní pojišťovnu, bydliště, telefonní číslo nebo e-mail jako kontakt na Vás pro případ potřeby změn v naplánovaných termínech. Jedná se o údaje nutné k poskytování péče, jsou pečlivě uschovány dle GDPR požadavků.

Aktuálně máme v naší ordinaci zavedený “administrativní poplatek”, který zahrnuje servis naší recepce. Ta se pak postará o objednávání a případné změny termínů Vašich rehabilitací, přičemž se snaží vyjít vstříc Vašim časovým možnostem. Pokrývá služby, které nejsou hrazeny ze zdravotního pojištění. Aktuální výška administrativního poplatku je 200,-Kč a tento poplatek platí po dobu čerpání péče na jeden FT poukaz. Poplatek nehradí samoplátci.

Změna a zrušení objednaného termínu

Změna, nebo zrušení objednané terapie je možná telefonicky, e-mailem, nebo osobně nejpozději do 24 hod před domluveným termínem terapie.

V případě dvou neomluvených terapií, nebo v případě, že se bez omluvy nedostavíte na první termín fyzioterapie (nutné úvodní vyšetření) si vyhrazujeme právo zrušit všechny následující termíny bez nároku na vrácení administrativního poplatku. O této skutečnosti budete informováni SMS zprávou.

Tato a všechna ostatní pravidla jsou obsahem Informovaného souhlasu, který Vám bude předložen k podpisu na první návštěvě.

Průběh rehabilitace

Jak dlouho trvá rehabilitace?

Standardní rehabilitace u nás trvá30 – 60 minut nebo dle dohody s ošetřujícím fyzioterapeutem podle potřeb každého pacienta. První terapie může být delší, neboť zahrnuje komplexní vyšetření pacienta. Je potřeba počítat s časem potřebným pro elektroléčbu, magnetoterapii a léčbu ultrazvukem (dalších cca 5-30 minut). Použití těchto terapeutických modalit záleží na indikaci lékaře.

Co si vzít s sebou?

Na prvním setkání se Vás fyzioterapeut bude ptát na Vaše aktuální obtíže, na další onemocnění, se kterýma se léčíte, jaké berete léky, jaká vyšetření jste už absolvoval a s jakým výsledkem. Proto je vhodné vzít s sebou výsledky relevantních vyšetření.

Co se týká oblečení, je pravděpodobné, že budete vyzvání k svlečení do spodního prádla pro potřeby vyšetření. Následující terapie probíhají většinou také ve spodním prádle, nebo si pro vlastní komfort můžete nosit krátké sportovní kraťasy / legíny, u žen sportovní podprsenku. To samozřejmě neplatí pro stavy, které nevyžadují podrobnou diagnostiku celého pohybového aparátu, jako např. zlomeniny drobných kloubů rukou nebo nohou.

Pacienty obecně žádáme o nošení přiměřeného spodního prádla a oblečení, dodržování zásad osobní hygieny a zdržení se kouření těsně před terapií. Taktéž používání kosmetických olejů a krémů před návštěvou fyzioterapie není vhodné.

Prosíme také o přinesení vlastního prostěradla, či větší osušky na pokrytí lehátka.

A na závěr…

Prosíme Vás o aktivní přístup k Vaší terapii – od nás dostanete pouze návrh vhodného postupu, který vám pomůže řešit vaše obtíže s pohybovým aparátem, doporučení vhodného cvičení, návrh na změnu životního režimu, ale jejich realizace je zcela na vás.